Raben Logistics Ruda Śląska vs TDJ Estate

Raben Logistics Ruda Śląska
4 - 4
TDJ Estate

Spotkanie pomiędzy Raben Logistics Ruda Śląska a TDJ Estate zapowiadało się jako rywalizacja zespołów, które przed tą serią gier Ekstraklasy Sportowej Ligi Firm, w tabeli dzieliła różnica zaledwie dwóch pozycji i trzech zdobytych punktów. Gracze rozstawieni jako gospodarze, w swoim poprzednim pojedynku podejmowali ekipę Capgemini. Zawodnicy z Rudy Śląskiej pokonali wówczas przeciwników 9:6, co było dla nich drugim zwycięstwem w sezonie zimowym. Natomiast goście przed tygodniem, mierzyli się z drużyną PwC SDC. Piłkarze TDJ Estate przegrali tamtą konfrontację w stosunku 2:5, większość bramek tracąc w pierwszej części gry. Mecz w początkowej fazie, zdecydowanie lepiej ułożył się dla gospodarzy. Gracze Raben Logistics Ruda Śląska wyszli na prowadzenie w 8 minucie, po golu którego zdobył Daniel Kostros, natomiast 120 sekund później Marek Skoczyk dołożył na konto gospodarzy drugie trafienie. Choć w 12 minucie goście zdołali zdobyć gola kontaktowego, którego autorem był Adrian Łabyś, to tuż przed przerwą gospodarze ponownie powiększyli swoją przewagę, przy zmianie stron prowadząc 3:1. Jednakże w drugiej odsłonie za odrabianie strat zabrali się piłkarze TDJ Estate. Zawodnicy występujący w czarnych strojach, w 33 minucie zdołali doprowadzić do remisu, a chwilę później strzelić gola dającego wynik 3:4. Gdy wydawało się, że to goście zdobędą w tym starciu 3 „oczka”, tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, gracze z Rudy Śląskiej zdołali wyrównać na 4:4. Podział punktów w tym meczu, oznacza dla gości spadek na 9 pozycję w tabeli.